Ha egy apró okos konnektort keres ésszerű költségvetés mellett, a CLEVER okos konnektor jó választás lehet. Ezek nagyon kis helyigényűek, Alexával, Google Asszisztenssel és IFTTT-vel kompatibilis okos konnektor, amelyeket elég versenyképes áron szerezhet be.

CLEVER okos konnektor: Műszaki adatok


A CLEVER wifis konnektor 16A és 240 V-ra van méretezve, ez azt jelenti, hogy csak 3800W vagy annál kevesebb teljesítményt fogyasztó eszközöket lehet biztonságosan csatlakoztatni. Ez kizárja az olyan nagy készülékeket, mint a mikrohullámú sütő vagy az elektromos sütő, de az otthoni kütyük többségének több mint elegendőnek kell lennie.
Túlfeszültség-védelemmel rendelkezik, ha a feszültség 470 V fölé emelkedik.
A CLEVER okos konnektor wifis (csak 2,4 Ghz) kapcsolatot használ, ami azt jelenti, hogy nincs szükség további rádiókra a Smart Hubban a vezérléshez.
A CLEVER okos konnektorral 4 módon lehet csatlakozni a dobozból kivéve: Az Amazon Alexa, a Google Assistant, az IFTTT és a Smart Life App, amely Android és iOS rendszerekre érhető el.
A CLEVER wifis konnektorok a Tuya Frameworket használják, így ha más eszközök is vannak ugyanazon a platformon, akkor a dobozból kivéve jeleneteket hozhat létre számukra.

Okos konnektor kicsomagolása és telepítése


Általában a kicsomagolásról szóló részt szoktam készíteni, de ebben az esetben a doboz annyira minimalista, hogy nem érdemel külön részt. Amikor a kezemben tartottam az okos dugót, az első dolog, ami szemet szúrt, hogy az eszköz rendkívül kicsi, ez talán a kedvencem benne. Számos okos konnektor teszteltem már, és ezek általában elég méretesek…

Wifis konnektor

Az okos konnektor könnyen csatlakoztatható kis helyiségekben, ami pozitívum a konkurenciával szemben.

A okos konnektor beállítása sétagalopp volt, kevesebb mint 5 percig tartott, bár azt kell mondanom, hogy már rendelkeztem a Smart Life alkalmazással, mivel más eszközökkel is rendelkezem, amelyek vezérelhetők vele.

Ennek ellenére a CLEVER wifis konnektor utasításai több mint elegendőek ahhoz, hogy minimális műszaki ismeretekkel telepítsük az eszközt.

A CLEVER wifis konnektor vezérlése
Térjünk rá a fontos dolgokra, hogyan lehet távolról vezérelni az eszközt, és milyen automatizálás áll rendelkezésre.

Ezt két részre bontanám, out-of-the-box vs. nem out-of-the-box interakciók.

okos_konnektor

A dobozon kívüli


A CLEVER wifis konnektor vezérlésének fő eszköze a Smart Life App. Nagyon egyszerű használni.

A legtöbb wifis dugókhoz készült alkalmazás csak az időzítőkön alapuló szabályok létrehozását teszi lehetővé, pozitívan meglepett, hogy az alkalmazás olyan dolgokat is képes kiváltóként alkalmazni, mint a fogyasztásmérés vagy akár a napszak (napfelkelte/napnyugta).

Az a tény, hogy az eszköz a Tuya keretrendszert használja, automatikusan kompatibilissé teszi az Alexával, a Google Asszisztenssel és az IFTTT-vel. Személyesen használtam Alexával, és az integráció zökkenőmentes.

Végső összefoglaló: Előnyök és hátrányok

Hátrányok


Az eszközök be- és kikapcsolására szolgáló gomb csak akkor világít, ha az okos dugó be van kapcsolva. Láttam már más okos eszközöket, amelyeknek a fénye attól függően változtatja a színét, hogy a dugó be- vagy kikapcsolt állapotban van. Ez akkor jön jól, amikor a sötétben próbálja megkeresni a konnektort.

Előnyök


Esztétikailag nagyon tetszetős. A kivitelezés nagyon szép és a lábnyom rendkívül kicsi. Bárhová elhelyezheti, akár feltűnő helyre is, és nem fog feltűnést kelteni.

Legyen a te házad a legokosabb

Látogass el webshopunkba kattints a gombra

KLIMA SZERELÉS kattints a linkre.

Előző rész a hangparancsoknak

Alexa húsvéti tojások: Vicces dolgokat kérdezhetsz az Amazon Echo-tól

Az Amazon Echo és az Alexa csatlakoztatása a Wi-Fi-hez

5 inspiráló tény Alexáról és a NASA Artemis I küldetéséről

Zene hallgatás a Google, Alexa és Siri segítségével

0
    0
    Kosaram
    A kosár üresVissza az üzletbe